Blog

Rovnanie kameňa / Stone flattening

13.11.2012 20:42

Dnes ukážem ako rovnať brúsne kamene. Takže podľa typu kameňa kameň najprv namočíme, ako pred brúsením.

Budeme potrebovať Tvrdú a veľmi rovnú plochu, ako napríklad kus hrubého skla, ja používam kus takejto dlaždice.

Namočaný brúsny papier (tu používam 320) Položíme na podklad- misí to byť vlhké, aby to dobre priľnulo.

Na kameň si načrtneme ceruzkou mriežku a brúsime pohybom "do osmičky" až dovtedy, dokým celkom mriežka nezmizne.

Zrovnávanie... počas neho treba často papier oplachovať, najlepšie to je vonku v lete keď z jednej strany pomaly priteká voda a na druhej steká aj s odbrúseným kameňom. Na kameň tlačíme rovnomerne, sem-tam si ho otočíme, aby sme uberali rovnomerne.

A hotovo... zrovnaný kameň. Odporúčam ho dobre opláchnuť, pretože by na ňom mohli zostať zrná z papiera a to neni dobré. Taktiež sa dajú použiť diamantové orovnávače a originál lapovacie dosky, ale v našich podmienkach je táto metóda asi najlepšia. Poožiť sa môžu podľa stavu a hrubosti kameňa aj hrubšie, aj jemnejšie papiere. U syntetiky na tom až tak nezáleží pokiaľ to nieje tvrdá keramika, ale u prírodných odporúam jemnejšie, napríklad svoj Rozsutec som hladil až do 2000.

Spyderco Ultrafine Benchstone 8"x2"

09.07.2012 21:20

Spyderco Ultrafine benchstone.


Je to keramický ostriaci kameň o rozmeroch 8x2 palce. Je to najjemnejší kameň z línie brusív od Spyderca.
Najprv treba poznamenať , že na novom kameni sú ryhy od pílenia alebo orovnania, kvôli ktorým kameň podstatne hrubšie brúsi .Najprv som myslel, že to trocha zahladím brúsnymi papiermi, ale kameň je veľmi tvrdý. Tak som zobral ultrafine tyčku od Sharpmakera a jej stranou s drážkou, ktorú nepoužívam, som šúchal po kameni.

Ryhy n kameni zostali, ale zahladené a kameň teraz funguje tak, ako má. Kameň pri používaní vyberám z obalu, ktorý nie je veľmi dobrý držiak.


Na kameni treba používať veľmi malý prítlak kvôli ryhám, ktoré zostali. Nevýhodou kameňa je, že sa zanáša, ale zase na druhú stranu používa sa bez akýchkoľvek lubrikantov. Treba ho po 2-3 nožoch umyť, prípadne rýchlejšie riešenie je vygumovať ho.


Na kameni brúsim pohybmi dopredu a dozadu, finišujem proti ostriu. Kameň zanecháva zrkadlový povrch. Dá sa na ňom získať dobrá ostrosť, ale najlepšie sa prejaví až po obtiahnutí na remeni s pastou a ja potom používam ešte čistú kožu. Výsledkom je ostrie, ktoré prereže vlas (po ang.- Hair whittling edge). Je to môj asi najjemnejší kameň.

Obrázok rezania vlasu. Treba narolovať sa do stredu.

 


Fotky ostria z mikroskopu pribudnú neskôr.
Ostriu zdar,
Filip
 

Základy ostrenia

01.02.2012 20:57

Základné ostrenie- univerzálna, asi najlacnejšia metóda
Potrebujeme: nož- samozrejme, kus dreva a karborundum myslím obojstranný kameň zelený grit myslím 150/320 stojí okolo 7 Eur dá sa kúpiť v dom. Potrebách alebo tak.
Takže najprv si vysvetlíme čo je tupé a ostré ostrie: to vyplynie z nákresu.


Ako ostríme? Pre začiatočníkov je ťažké udržať uhol, tak brúsime pomalými krúživými pohybmi, tak, že prekrúžime celú čepel a nož otočíme z druhej strany a opakujeme, ako zistíme na hrubom grite že stačí? Dá sa pozrieť na ostrie proti dobrému svetlu, a keď nevidíme žiadne lesklé plošky, tak sme hotoví, tiež možeme ostrie jemne pretiahnuť po nechte, ak z neho nepadý, sme tam.

Krúživý pohyb

A toto sa nám vytvorí, volá sa to grot alebo ihla, sú to častice kovu balansujúce na ostrí, ktoré sa po narovnaní možu zdať ostré, ale ihneď sa strhnú a nož sa zatupí.

 


Ako ďalej? 3 ťahy proti ostriu v peknom uhle, ako keby ste chceli z kameňa kúsok ukrojiť, z každej strany, celý proces opakujeme 3 krát. Potom dáme 20 ťahov striedavo.


Potom prejdeme na jemnejšiu stranu kameňa. Proces zopakujeme, a po ňom malá zmena. Do drevenej dosky na hrane jej pretiahneme nož- zarežeme, tak 6 krát, netlačiť, iba jemne- kvoli strhnutiu tej ihly.

Potom ešte aspoň 10 ťahov kvoli oprave ostria. A mali by sme mať ostrie vyhovujúce na 90 % činností. Reže, keď sa posnažíme aj trocha holí a reže papier, zase len pre demonštráciu. Tento kameň by mi vlastne stačil, len keď chcem niekoho ohúriť tak nie, ale potrebujem iné? Nie . Ale chcem ich.


 

Fallkniven DC4 recenzia

01.02.2012 20:30

Fallkniven DC4.


Toto bol moj v podstate prvý brúsny kameň v pravom slova zmysle, na ňom som sa naučil ostriť, takže asi chápete vzťah- srdečný. Mám ho veľmi rád lebo je to jeden z mála vrackových ostrítok, ktoré naostrí rýchlo a naozaj dobre.
Zo začiatku sa kameň môže zdať drsnejší, ale časom zjemnie- hlavne diamant. Taktiež sa mi stalo že po umytí odpadla diamantová doštička- asi teplou vodou, 3x  sa mi to stalo, teraz po poslednom zalepení to už drží.

Povrch diamant pod mikroskopom

Keramika


Diamant ostrí rýchlo a dobre a keramika rýchlo a jemne naozaj leští, nosím ho hlavne do terénu. Ja som ho skúšal aj zarovnať- keramiku drážky, ale 1. To bolo skoro nemožné a 2. To vobec neni treba, majú tam svoju funkciu- zachytávajú prach z noža.
Brúsim pohybom dopredu a dozadu, potom krúživým pohybom, potom ťahy proti ostriu a rýchly výsledok.

Diamant ostrie

Keramika ostrie- nedoleštené diamant škrabance, ale časť pri ostrí je vylhladená a holí všecko reže- ideál na výlety.

Taktiež urýchlené video- www.youtube.com/watch?v=RCGtMzsmDKA&feature=plcp&context=C3a1533eUDOEgsToPDskItZYZsCLDehveHsSyTUheg
 

Spyderco Sharpmaker- recenzia

01.02.2012 20:11

Takže Sharpmaker.
Je to moja jediná brúsna sada ktorú mám a používam. Hneď na začiatok treba podotknúť, že sa nehodí na veľmi tupé nože. Možno s prikúpením diamantových tyčiek. Je to skor Sharpkeeper ako Sharpmaker. V základnej sadu sú tyčinky 2 roznych zrnitostí- Medium a Fine. Odporúčam prikúpiť Ultrafine tyčinky, ale pozor, predávajú sa po kuse.


Takže sada. Má na voľbu z 2 uhlov ostria- 30 a 40 stupňov, to znamená 15 alebo 20 stupňov z každej strany.Vačšinou používam 40 stupňový uhol. Túto sadu používam najčastejšie, keď nemám čas alebo nechcem robiť neporiadok s kameňmi, lebo kamene nič nenahradí- nož bude po sade možno holiť rovnako dobre alebo lepšie ako po kameňoch, ale treba si uvedomiť, že ostríme len časť ostria vytvoreného na kameňoch, a nožík nereže tak dobre ako po kameňoch a ani tak dobre nedrží ostrie, ale je jednoduchšie sa tu zbaviť ihly, ktorá sa tu ani nemusí vytvoriť.
Ostrenie je veľmi jednoduché- nožík držíme kolmo a ideme zhora dole smerom proti ostriu s palcom na vrchu noža. Je to tak jednoduché. Odporúčam túto sadu začiatočníkom, ktorí na to majú a ešte nemajú v ruke kamene a nechcú si pořkriabať drahý nož.
Fotky z mikroskopu sú 20 ťahov na každom kroku- hrana a potom plocha.
Povrch kameňov pod mikroskopom:

Medium

Fine :

Ultrafine:

Povrchy ostria

Medium hrana:

Medium plocha:

Fine hrana

Fine plocha

Ultrafine hrana

 

Ultrafine plocha

Koža pasta- nie potrebné- je to trocha flakaté odsd mastnoty

Tak toľko tu je aj urýchlené video, odporúčam pomalšie a dlhšie ťahy, a s papierom platí to čo som písal minule- len demonštrácia.

A je jasné že nož holí excelentne už po Fine, po Ultrafine je to Ultrasharp , ale v zmysle ako som písal .

www.youtube.com/watch?v=tR2-hGy9D14&feature=plcp&context=C391f5c1UDOEgsToPDskKL--45_PyN2wliiDF-b8de

 

Vodné kamene- pokročilé

29.01.2012 18:51

Brúsenie na vodných kameňoch- pokročilé. Kamene použité sú : Karborundum grit 150/320, Naniwa 600, Naniwa 1000/3000- z lacnejších, Rozsutec, koža+pasta, noviny.

Ako :+ Na pokročilé ostrenie používam niečo ako japonskú metódu. Ak chcete vedieť uhly, tak vám nepoviem, jednoducho chytím nož a mám uhol :). Ale podľa typu noža, kuchynské okolo 15-20, vreckové, outdoor asi 22-25, na sekanie okolo 30 stupňov. Brúsim tak, že priložím nož na kameň a pohybujem ním dopredu a dozadu, kým mi nevznikne ihla po celej dĺžke ostria. Potom nož otočím a opakujem. Ešte pár krát zopakujem a potom nož striedavo z každej strany ťahám v ROVNAKOM uhle po ostrí, nie proti, ako sa to všeobecne robí, ja to robím keď potrebujem finišovať na hrubšom kameni. Preto je toto pokročilé, kvoli ťahu po ostrí, nie proti. Počas ostrenia na jemnejších kameňoch sem-tam pretiahnem nož po korkovom štupli kvoli odstráneniu ihly.Následne obtiahnem nož na remeni na doske s pastou, aby sa nerobil konvex a potom na novinách . Výsledok: dokonale rezajúce ostrie s ktorým sa dá oholiť (aj tvár).

Kamene majú tú výhodu, že ostrie z nich drží dlhšie ako z ostatných sposobov brúsenia.

Kamene najprv na pár minút namočím:

Ostrenie prst mavam na hrane noža, nie naj fotka:

Ostria pod mikroskopom:

Karborundum 150 Grit (zelený)

Karborundum 320 Grit (zelený)

Naniwa 600 (malý šedý)

Naniwa 1000 (červený)

Naniwa 3000 (žltý)

Rozsutec : tu nastáva problém, je to prírodný kameň, veľmi tvrdý, veľmi pomalý, tak neodstránil všetky ryhy, ale ostrosť máme.

Remeň s pastou- preleštil čo sa dalo, zbavil ihly takmer dokonale.

Obtiahnutie na novinách- malé + v ostrosti, lesku

D=ufam že netreba podotýkať, že ostrie je zrkadlo.

Vidno oblasť pri ostrí hladkú, vyleštenú, to je ostrosť. Nož reže holí a všetko čo vás napadne :)

Ocielky

29.01.2012 16:55

Ocielky. Sý vačšinou chápané ako ostriace médium tyčového tvaru na nože. ľudia sa chybne domnievajú, že ocielky brúsia. Pravdou je, že len honujú, obťahujú.

Sú rozne typy ocielok- prierezy kruhový, šošovka a plochý. Taktíež sú rozne ťahy- hrubý, štandardný, jemný, extrajemný, safírový, leštená. Uprednostňujem ocielky DICK. Je aj pravdy, že napríklad kvalitnou ocielkou so štandardným ťahom sa dá na makkom noži urobiť slušný úber materiálu, teda vlastne brúsiť.Na ocielke sa obťahuje proti ostriu v uhle okolo 20 stupňov.

Dickoron Polish

Dick Standard

 

 

 

 

Primárna funkcia ocielky je narovnávať ostrie, ktorá bolo zvlnené krájaním.

Zvlnené ostrie :

Ostrie pretiahnuté po Dickoron Polish. Vidno zlepšenie

Ostrie DIck 3tandardný ťah- vypadá strašidelne, ale reťe výborne- zelenina...

A len som skúsil keramika IKEA

 

A na záver som ostrie obnovil na Sharpmakeri

Pár videí- musel som ich robiť krátke kvoli nejakým problémom, ale začiatočnikom odporúčam ísť pomaly

www.youtube.com/watch?v=uxHqNo1Iz5c

www.youtube.com/watch?v=X0SEElNmP-0&feature=related

www.youtube.com/watch?v=cTd59AKLwhw&feature=related

Papier rezať je brutálne k nožu a extrémne rýchlo tupí a trhá ostrie, som si vedomý, bolo to len pre demonštráciu.

Prvá správa

29.01.2012 16:52

Dnes bol spustený náš nový blog. Prosím sledujte ho, budeme sa snažiť prinášať vždy aktuálne informácie. Čítať správy tohto blogu je možné aj cez RSS kanál.

Diskusná téma: Blog

Dátum 29.01.2012

Vložil Ja

Titulok ostrenie

Odpovedať

NO čo vy na to?